Zajímá Vás co je nového na blogu? Zadejte mi váš email a už vám nic neunikne.

Jmenuji se Jana Malina

Vítám Vás

Tento blog vznikl díky mé vášni pro pečení a vaření, o kterou bych se s Vámi ráda podělila.

Sladké mě nikdy moc nelákalo, až v mém „požehnaném stavu“ se mi změnily chutě natolik, že jsem nemyslela na nic jiného. Dokonce by se dalo říct, že jsem měla co dělat, abych nesnědla celý dort na posezení. S napětím jsem tedy čekala, co přijde, až se Tomášek narodí. Nezměnilo se nic. Velká chuť na něco sladkého přetrvala, a proto si jako máma na plný úvazek ráda odskočím k plotně.

Má kuchyň se proměnila v cukrářskou dílnu a každý týden spatří světlo světa minimálně dva nové výtvory. Mojí inspirací se stávají cukráři a kuchaři z celého světa. Do každého receptuse vždy snažím přidat špetku své fantazie, pohrát si s různými ingrediencemi, aby konečný výsledek byl svým způsobem unikátní. Ne vždy se to však povede podle mých představ, ale to je přesně to, co mě na tom baví. Zpětnou vazbu pak dostávám od svých vděčných strávníků a kritiků zároveň, kterými nejčastěji bývá moje rodina a nejbližší přátelé.

Nejsem žádná vyučená kuchařka či cukrářka, nejsem ani profesionální fotografka a už vůbec ne perfektní lingvistka, proto mi občas drobné chybičky odpusťte. Za odměnu se s Vámi podělím o své recepty, zkušenosti, postupy a tipy.

Vaše

Jana

Jak se vidím já

67

Vaření

97

Pečení

86

Kreativita